Hancı Çay Hakkında


1990 yılında kurulan Karahancı Gıda Sanayi Ticaret ve Ltd. Şti. Hancı Çay'ı piyasaya sunarak iş hayatındaki faaliyetlerine başlamıştır. Hancı Çay, tüketiciye farklı lezzetler ve sağlıklı ürünler sunmak amacıyla yola çıkmış olup; 20.000 tonu kendi fabrikasında, 15.000 tonunu da kiralamış olduğu fabrikalarda olmak üzere, yıllık toplam 35.000 tonluk yaprak işleme kapasitesine sahiptir.

Trabzon ve Rize'nin çeşitli bölgelerinde 6.000 üreticinin ürününü işleyen Hancı Çay, 250 kişi istihdam etmektedir. Ar-ge ve laboratuar çalışmaları sonucu, ürün yelpazesini genişleterek tüketiciyi farklı tatlarla buluşturmakta ve bölgenin önemli ekonomi lokomotiflerinden biri olmaktadır.


Hancı Çay ürünleri, Trabzon'daki imalat fabrikamızda ve İstanbul Esenyurt'taki paketleme fabrikamızda üretilir. Ambalajlama konusunda da iddialı olduğumuz ürünlerimiz; folyo, karton kutu ve jelatin olmak üzere üç aşamalı olarak piyasaya sunulmaktadır. Çaylarımız bünyemizde çalışan biyolog ve kimyagerlerimiz tarafından mikrobiyoloji analizlerine tabi tutulup, son teknoloji ürünü makinelerle, el değmeden paketlenir; dökme ve demlik fincan çeşitleriyle streçlenip, paletli tır filomuzla lojistiği yapılarak tüketicinin beğenisine sunulur.

Şirketimiz, Tübitak Gıda Araştırmaları Laboratuarları tarafından periyodik olarak denetlenmektedir. Aynı zamanda denetimler sonucunda T425/7112DH seri numarasıyla TS EN ISO 9001:2000 ve HACCP belgesini almaya hak kazanmıştır.